menu close menu

Popis trasy BĚH

Jako první vyběhnou běžci a běžkyně na trať dlouhou 13 km s převýšením 265 m, která vede z 95% lesem, asfaltu se nohy dotknou jen výjimečně.  Jinak jen kořeny, jehličí, bahno a spadané listí. Štafetu budou předávat bikerům.

Trasa je zakreselna na níže uvedené mapce (kliknětě pro zvětšení). Součástí mapy jsou i pojmenované techničtější pasáže (značeno černou čárkovanou čárou), které budou závodnicky i divácky atraktivní :).

Mapový podklad pro zákres trasy byl použit s laskavým svolením Seznam.cz (Mapy.cz).

Popis trasy

Start proběhne v oblasti choceňského softballového stadionu, odtud poběžíte směrem k mostu přes řeku Orlici, za kterým odbočíte doprava a hned zase doprava a poběžíte po pěšině okolo řeky až k místu, kde se dostanete mírným svahem ke vstupu do lesa, proběhnete tunýlkem pod tratí a vyběhnete k Prokopu, od kterého budete ještě chvilku mírně stoupat. Následuje kus po rovině a mírně z kopce, přes Velkou verandu, kde odbočíte doprava a v zápětí, po asi 50 m doleva. Čeká vás první náročný úsek, v tomto případě prudký a tím i fyzicky a technicky náročný výběh. Hned na kopci vás čeká obrátka vlevo a vlevo a následně nastoupené převýšení seběhnete zpátky dolů. Technicky náročnější pasáž je krátká a vyplivne vás opět na Velkou verandu  (mýtina), kde odbočíte  doprava k lesní silničce Formance.

Přeběhnete Formanku a lesní cesta vás přibližně po 800 metrech mírně svažitého terénu přivede k místu, kde odbočuje pěšinka ke studánce. Po této pěšince odbočíte doprava a proběhnete mírné stoupání lesní cestičkou až narazíte na standardní lesní cestu, po které odbočíte doleva. Tato cesta vás po nějaké době přivede o cca 40 výškových metrů výš, na již jednou dotčenou Formanku.

Po Formance pohodlně dostoupete dalších pár metrů, abyste asi po 300 m odbočili vlevo a většinu nastoupené výšky ztratili zvlněným single trailem lesním úbočím, který vás přivede na kamenitou cestu, po které zas nastoupáte okolo písáku zpět. Jakmile budete nahoře, zahnete vpravo a trošku si odpočnete asi 400 m rovinkou. Poté vás čeká sestup lesní stezkou, trošku po kořenech. Tato část není moc dlouhá a brzy vás přivede opět na běžnou lesní cestu, na kterou odbočíte vlevo.

Nastoupáte zpátky pár metrů a následně odbočíte doprava, kde vás čeká několik set metrů rovně, přeběh přes Formanku a následně sešup po asfaltu směrem k obci Sruby, do které však nevstoupíte – asi 200 m před obcí provedete ostrý obrat vpravo a cestičkou lesem se dostanete až na hranici obce, kde se opět stočíte doprava a okolo Čertova dubu vyběhnete zpět na Formanku a k místu U Partyzána, kde je pro Vás nachystána občerstvovací stanice. Odtud vás lesní cestička povede zase dolů, kolem bývalého Darebnického písáku.

Dole budete pokračovat v podstatě rovně a bude váš čekat sice prudší, ale zato poslední kopec nahoru. Jakmile se dostanete na hřeben, užijete si již jen mírně zvlněnou lesní cestu okolo hradiště Hlavačov až ke křižovatce, kde jste předtím odbočovali na kořeny protkanou cestu dolů. Nyní se dáte na opačnou stranu a po lesní stezce seběhnete z kopce dolů, proběhnete tunýlkem pod tratí a pak už vás čeká cca 400 m finiš po louce a do cíle, respektive na předávku bikerovi či bikerce.

GPX

Trasa ve formátu GPX je ke stažení zde.

UA-54895774-1