menu close menu

Čtvrtý ročník je minulostí! Počasí bylo poněkud zatím zřejmě nejméně příznivé, přesto i tak vyšlo a okolo 150 závodníků vytvořilo atraktivní podívanou.

V sobotu 29. 4. 2017 proběhl v Chocni čtvrtý ročník extrémního závodu tříčlenných štafet Collegas Orlice Cup, s disciplínami Běh, MTB XC a kajak. Dle reakcí účastníků tohoto i předchozích ročníků je toto jarní klání jedním z nejtěžších závodů tříčlenných štafet v ČR. Ročník 2017 byl okořeněn nejen chladným počasím, ale také poměrně dost rozvodněnou Orlicí, takže vodáci měli cestu prosti proudu o dost náročnější. Závod dokončilo 42 týmů a 7 OrliceManů – jednotlivců, kteří sami absolvovali všechny tři disciplíny jako extrémní kajak triatlon.

Velkému zájmu se těšily i dětské závody, které proběhly již v pátek 28.4.2017 (i přes několik cm nového sněhu startovalo přes 40 dětí).

Konkurence na startu se rok od roku zvyšuje, i letos se zúčastnilo několik týmů se zkušenostmi z podniků jako je Dolomitenmann, Outdoor trophy nebo světový pohár v kvadriatlonu.

Průběh závodu byl opět napínavý a s několika favority na startu.

Nejrychlejším OrliceManem se stal Leoš Roušavý v celkovém čase 3:18:56 a obhájil tak loňské prvenství. Druhý skončil Radim Bína (3:37:21) a trojici nejrychlejších doplnil Karel Bránka (3:47:09).

Orlice Cup jako takový změnil majitele na tým Czech outdoor eXtréme (Vladimír Srb, Milan Záleský, Šimon Babíček), který zvítězil v celkovém čase 2:47:45 a na druhé místo tak posunul Jídelna Zahrada Runsport team (Jan Roháček, Petr Pospíšil, David Richter), který v čase 2:54:25 zvítězil alespoň ve své kategorii Muži Masters. Trojici na bedně doplnilo uskupení Dvořisko TEAM (Lukáš Nikl, Petr Adamec, Pavel Rychtařík) s výsledným časem 2:59:48.

Časy všech tří nejrychlejších týmů jsou tedy pod 3 hodiny, což je hozená rukavice do dalších ročníků!

Kategorie Orlice Cup Ženy byla ovládnuta týme Czech Outdoor eXtréme XX ve složení Kristýna Dvořáková, Zděňka Němcová a Ludmila Šídlová. Nejrychlejší ženský čas byl 3:14:09. Druhým dívčím týmem se stala skupina Zdraví ve mlýně (Jaroslava Hurychová, Jana Kopecká, Kristýna Hašková) s časem 4:02:29 a třetí byly ženy pod označením K3 (Kateřina Hubková, Kateřina Prchalová, Kristýna Pártlová) v čase 4:04:39.

Pěkné ceny, které věnovaly obchody a společnosti eleven, Skimen2, Cyklo Bendl, Dargo, PM Consulting a SportBárt.

O žízeň se staralo pivo Holba Šerák a Free, takže ani v tomto ohledu nouzí nikdo netrpěl.

Další ročník, který proběhne nejspíše 28. 4. 2018 může být výzvou i pro vás. Bude znovu pokořena hranice tří hodin celkového času? Přijeďte a zjistíte to!

 

Kompletní výsledky ročníku 2017 jsou zde.

Fotogalerie 2017:

Bylo pořízeno první oficiální video z Collegas Orlice Cupu, shlédnout jej můžete zde.

Iva Kurková fotila na kontrole u Darebnic: část 1 a část 2. Snad každý běžec a biker má fotku!

Několik fotek dodal i David Horáček. Jeho album je zde.

Na lávce natáčel Jiří Barták.

 

Partneři ročníku 2017:

Generální partner

COLLEGAS

Partneři

BartVisions

PM Consulting s.r.o.

Pivovar HOLBA a.s.

 

Partneři cen pro vítěze:

Cyklo Bendl

Skimen2 sport

Dargo

Sport BART

Eleven

 

Mediální partneři:

Padler.cz

MTBS.cz

Podpořili

Závod probíhal za laskavého svolení Lesů ČR a Správy městských lesů Choceň.

Akce proběhla s podporou Města Choceň a Pardubického kraje. Děkujeme!

Prostor startu a cíle, stejně jako zázemí byl opět v areálu sofbalového a basebalového klubu Orlice Choceň.

UA-54895774-1