menu close menu

Odložený sedmý ročník konečně proběhl! Počasí bylo parádní, spíše letní než jarní. Účast v prvním pocovidovém roku byla o něco slabší, asi jako na všech akcích.

Na startu se sešlo 20 týmů a 4 OrliceMani – jednotlivci, kteří závod absolvují celý sami jako triatlon. Všichni, kdo odstartovali, tak také dokončili. Respekt.

V roce 2022 se zároveň možná trošku paradoxně jednalo o zřejmě nejkvalitněji obsazený ročník. Odstarovaly nejen dva týmy ze stáje Czech Outdoor eXtreme Team, ale také tým ASS Brno exretreme, vše pravidelní účastníci závodů jako Dolomitenmann, kde se ve světové konkurenci umísťují velmi slušně. Tým Zdraví ve mlýně (dřívě Jídelna Zahrada), který každý rok bojuje o vítězství také rozhodně nechtěl zústat pozadu a opět se tedy rýsovala tuhá bitva.

V kategorii OrliceMan se po delší době neúčastnil Leoš Roušavý, který pravidelně obhajoval příčku nejvyšší, takže to bylo otevřené.

V pravé poledně se tak vydali na trať běžci a na drama bylo zaděláno. Kdo a s jakým náskokem přibehne jako první?

První se z lesa vynořil Milan Janata z ASS Brno extreme, který předával svému bikerovi s téměř dvouminutovým náskokem na Vitězslava Šolce z Czech Outdoor eXtreme Team I. a po další minutě a půl přiběhl na předávku Robert Švec z týmu Zdraví ve mlýně. Karty byly tedy rozdány a dál to bylo na bikerech.

Jako první OrliceMan se do depa dostal Vojtěch Fiedler s necelou minutou náskoku na Milana Záleského. Další dva OrliceMani měli již ztrátu přes 10 minut, takže to vypadalo, že o prvenství si to rozdají tito dva.

Na bikové části byl nejrychlejší Roman Morávek z Czech Outdoor eXtreme Teamu II. a dostal tak svůj tým na průběžnou druhou příčku. Team I. ze stejné stáje se naopak propadl na sedmou pozici díky navigační chybě bikera. Vedení i po bicích dále držel tým ASS Brno extreme, bronzu se držel tým Zdraví ve mlýně. 

První dva OrliceMani si během bikové části prohodili pozice a Milan Záleský, jakožto výborný biker, najel na svého soupeře přes 8 minut náskok.

Rozhodne tedy voda. A na té to bylo těsné. Šimon Babíček pádloval jako lev a zaznamenal nejrychlejší čas na své části trati, na lepší jak 4. končenou pozici však svůj tým Czech Outdoor Team I. nevytáhl. Časy pod jednu minutu zaznamenali také vodáci týmů Czech Outdoor eXtreme Team II. a ASS Brno extreme a David Richtech ze Zdraví ve Mlýně ztratil na vítěze jen 6 minut, takže o prvních třech místech bylo rozhodnuto. První ASS Brno extreme, druzí Czech Outdoor eXtreme Team II. a třetí Zdraví ve Mlýně. Všechny tři týmy daly zároveň jako jedinné celý závod pod tři hodiny. 

U OrliceManů se ukázal Vojtech Fiedler jako výrazně výkonnější vodák, Milana Záleského na trati předjel a dojel s poměrně značným náskokem pro titul OrliceMan 2022. Třetí dorazil do cíle Peter Banák a brambory slavil Jiří Šembera. Dokončení celého OrliceMana je konec konců důvod k oslavě sám o sobě.

 

Ceny věnovaly obchody a společnosti eleven, Skimen2 a prodejna Zdraví ve mlýně.

Kompletní výsledky ročníku 2022 jsou zde.

Od týmů Heinz Elektro máme krásné video ze sedmého ročníku. Díky! Video je zde.

 

Partneři ročníku 2022:

Generální partner

PM Consulting s.r.o.

Partneři

BartVisions

 

Partneři cen pro vítěze:

Skimen2 sport

Eleven

Zdraví ve mlýně

 

Mediální partneři:

Padler.cz

Běhej.com

 

Podpořili

Závod probíhal za laskavého svolení Lesů ČR a Správy městských lesů Choceň.

Akce proběhla s podporou Města Choceň. Děkujeme!

Prostor startu a cíle, stejně jako zázemí byl opět v areálu sofbalového a basebalového klubu Orlice Choceň.

UA-54895774-1