menu close menu

Popis trasy VODA

Finiš týmu zajistí vodáci a vodačky na libovolné nemotorové a bezplachtové lodi (pořadatel zde neklade žádná omezení, nicméně necky zřejmě k výhře nepovedou).

Pro všechny mužské  kategorie platí že, lodě musí urazit 4,7 km po proudu (bez problému) a pak díky pohonu své jednočlenné posádky také 4,7 km zpět.

Každý vodák či vodačka musí mít po celou dobu výskytu na trati nasazenu a zapnutu vhodnou helmu, jinak bude celý tým diskvalifikován!

Trať pro ženy je kratší a je stanovena „pouze“ k mostu do Darebnic, tedy cca 3 km po proudu a poté zpět (což neplatí pro vodačky ve smíšených týmech – ty mají stejnou trať jako muži). 

Neomezujeme případné vystupování z lodi. Nechť každý usoudí, co je nebo není rychlejší. Nicméně – pohyb je povolen pouze v řečišti! Na břeh se smí jen v úložišti lodí. Kdo vystoupí z vody na břeh kdekoliv jinde, bude diskvalifikován.

Vyvarujte se také prosím poškozování příbřežních porostů – budete se pohybovat v přírodním parku.

UPOZORNĚNÍ: Loď je potřeba umístit v úložišti lodí ještě před startem závodu, nejpozději v 11:50!

ZAKÁZANÁ PLAVIDLA :

  • lodě pro rychlostní kanoistiku (ala Martin Doktor a spol.) a veslování
  • surf ski
  • sea kajak s kormidlem.

(turistické varianty sjezdových kajaků apod. tedy povolené JSOU)

POVOLENÉ LODĚ :

  • sjezdová loď (minimální šíře 60cm) – ZŘEJMĚ IDEÁLNÍ PLAVIDLO PRO TENTO ZÁVOD!
  • slalomová loď
  • turistická loď
  • turistický kajak, PE kajak
  • sea kajak bez kormidla
  • apod.

Zjednodušeně řečeno, povoleny jsou veškeré běžné závodní i turistické kajaky včetně sjezdových, singly a kanoe. Zakázány jsou nejrůznější speciality typu lodí pro veslařské závody apod. – ty jsou stejně tak dlouhé, že byste je nejspíš zlomili v zatáčce :).

Optimum je sjezdový kajak (kdo chce jet na bednu, tak je to povinnost), nicméně i obyč plasťák by měl dobře posloužit. Vhodným určitě není plavidlo určené na velmi divokou vodu (krátké a široké) – to si utrhnete ruce a stejně nedojedete. 

Každý vodák musí mít po celou dobu výskytu na trati helmu a plavací vestu! Helma stačí i horolezecká nebo nejhůře cyklistická.

Pro zobrazení mapy v plné velikosti klikněte níže:

Orlice Cup - Trasy

Orlice Cup – Trasy

Mapový podklad pro zákres trasy byl použit s laskavým svolením Seznam.cz (Mapy.cz).

Popis trasy

Start proběhne na louce za řekou za choceňskými sportovišti (na straně u lesa), kde Vám předá štafetu bikerka či biker. Odtud vyrazíte směrem k úložišti vašich lodí. Budete mít na výběr, zda-li cestu absolvujete přes vodu (výrazně rychlejší) nebo přes most, kde vám trasu adekvátně prodloužíme a zpomalíme :).

Poté již naskočíte do svého plavidla a ze všech sil se necháte unášet proudem až k mostu u Darebnic. Zde se okolo bójky obrátí ženy, zatímco muži budou pokračovat dále až k Postolovskému mlýnu, kde předvedou ukázkový horizontální choceňský obrat  (je třeba obeplavat bójku) a vrátí se zpět do oblasti startu/cíle. Loď opět odložíte ve vyznačeném úložišti a opět máte volbu most či voda. Nejrychlejší poběží přetnout cílovou pásku. Ostatní si doběhnou pro nehynoucí slávu a zápis konečného času vašeho týmu do historicky první výsledkové listiny Orlice Cupu.

Ke stažení

Trasa ve formátu GPX

Trasa ve formátu KML

Trasa ve formátu WPT

UA-54895774-1