menu close menu

Třetí ročník je za námi! Počasí bylo poněkud syrovější, přesto i tak vyšlo a přes 150 závodníků vytvořilo atraktivní podívanou.

V sobotu 23. 4.2 016 proběhl v Chocni třetí ročník extrémního závodu tříčlenných štafet Collegas Orlice Cup, s disciplínami Běh, MTB XC a kajak. Dle reakcí účastníků tohoto i předchozích ročníků je toto jarní klání zřejmě nejtěžším závodem tříčlenných štafet v ČR. Závod dokončilo 42 týmů a 9 OrliceManů – jednotlivců, kteří sami absolvovali všechny tři disciplíny jako extrémní kajak triatlon.

Velkému zájmu se těšil i závod odrážedel, ve kterém odstarovalo mnoho nejmenších závodníků!

Konkurence na startu se rok od roku zvyšuje, letos se zúčastnilo několik týmů se zkušenostmi z podniků jako je Dolomitenmann, Outdoor trophy nebo světový pohár v kvadriatlonu. Většina pak měla zkušenost z tuzemských štafetových závodů jako je Bobr Cup či Adrenalin Cup.

Průběh závodu byl poměrně dramatický a boj o první místo měl krásnou zápletku. Jako první přiběhl do cíle a štafetu předával Lukáš Nikl (Dvořisko TEAM) v čase 54:54, který si s sebou přivedl Jiřího Brychtu z Czech Outdoor eXtréme teamu, který ztratil pouze dvě vteřiny (54:56). Jenže, Milan Záleský, jeden z favoritů bikové disciplíny, kterému Brychta předával, hned při prvních šlápnutích přetrhl řetěz a musel opravovat, čímž ztratil svému týmu celých 13 minut.

Tak byla otevřena cesta pro týmy ATREX BIKE a Zdraví ve mlýně – runsporteam.cz, obhájce titulu, jehož biker Petr Pospíšil zajel nejrychlejší čas (1:03:19) své disciplíny a dostal svůj tým do vedení, průběžné druhé místo pak pro svůj tým vybojoval Jan Hloušek ze zmíněného týmu ATREX BIKE. Czech outdoor eXtréme byl po druhé disciplíně devátý.

Drama vrcholilo na vodě, kdy do kajaku naskočil Šimon Babíček a vytáhl svůj tým z průběžného devátého na třetí místo nejrychlejším časem disciplíny (57:21). První místo však již díky skvělému výkonu Davida Richtera (1:00:13) zůstalo týmu Zdraví ve mlýně – runsporteam.cz, druhou příčku pro ATREX BIKE udržel Martin Saitl (1:03:11).

Orlice Cup tedy obhájil tým Zdraví ve mlýně – runsporteam.cz (Jan Roháček, Petr Pospíšil, David Richter) v celkovém čase 3:03:54, druzí byli ATREX BIKE (Daniel Rubič, Jan Hloušek, Martin Saitl) s časem 3:07:37 a třetí místo vydřeli Czech outdoor eXtréme team (Jiří Brychta, Milan Záleský, Šimon Babíček) v čase 3:09:41.

V kategorii žen byl nejrychlejší tým Ja-Ja-Kri (Jajka Hurychová, Jana Kopecká, Kristýna Hašková) s časem 3:39:16.

Ti nejdrsnější borci zvládli všechny tři disciplíny dohromady. Titul Orlice Man 2016 získal Leoš Roušavý (člen uskupení Czech outdoor eXtréme team), který svým celkovým časem 3:28:54 nepřipustil v souboji o první místo žádné drama. Druhý dokončil Aleš Dytrt z Klubu biatlonu Letohrad v čase 3:51:06, kterého stíhal Radek Čejka (Individuum) s výsledným časem 3:59:38.

Pěkné ceny, které věnovaly obchody a společnosti eleven, Skimen2, Cyklo Bendl, Dargo, PM Consulting a SportBárt předával zástupce generálního partnera, firmy Collegas.

O žízeň se staralo pivo Holba Šerák a Free, takže ani v tomto ohledu nouzí nikdo netrpěl. Den plný sportovních zážitků si užily i děti, které absolvovaly oblíbený závod odrážedel a následně mohly celý den zdarma skákat na hradě, který laskavě zapůjčila společnost M&M Reality.

Další ročník, který proběhne nejspíše 29. 4. 2017 může být výzvou i pro vás. Bude pokořena hranice tří hodin celkového času? Přijeďte a zjistíte to!

Kompletní výsledky ročníku 2016 jsou zde.

Fotogalerie 2016:

Pořadatelské fotky část 1 jsou zde.

Pořadatelské fotky část 2 jsou zde.

Další fotky od be-rom jsou zde.

A ještě krásné fotky od vlastiny jsou zde.

A pak paráda fotky od Petry Králové jsou zde.

A mazec Ondřej Kadrmas natočil pád Milana Záleského…