menu close menu

Pátý ročník je minulostí! Počasí bylo poměrně příznivé, vysvitlo i sluníčko.

V sobotu 28. 4. 2018 proběhl v Chocni pátý ročník extrémního závodu tříčlenných štafet Orlice Cup, s disciplínami Běh, MTB XC a kajak. Dle reakcí účastníků tohoto i předchozích ročníků je toto jarní klání jedním z nejtěžších závodů tříčlenných štafet v ČR. Závod dokončilo 35 týmů a 7 OrliceManů – jednotlivců, kteří sami absolvovali všechny tři disciplíny jako extrémní kajak triatlon.

Konkurence na startu se rok od roku zvyšuje, i letos se zúčastnilo několik týmů se zkušenostmi z podniků jako je Dolomitenmann, Outdoor trophy nebo světový pohár v kvadriatlonu.

Průběh závodu byl napínavý a s několika favority na startu, kteří se v průběhu přetahovali o vedoucí pozici.

Nejrychlejším OrliceManem se opět stal Leoš Roušavý v celkovém čase 3:42:01 a obhájil tak loňské prvenství. Druhý skončil Radim Bína (3:50:43) a trojici nejrychlejších doplnil Karel Bránka (4:00:37). Stupně vítězů OrliceMana tak zústaly beze změny oproti roku 2017.

Orlice Cup jako takový změnil v roce 2017 majitele na tým Czech outdoor eXtréme (Vladimír Srb, Milan Záleský, Šimon Babíček) a bylo otázkou, jestli to tak zústane nebo zda závod opět ovládne tým Jídelna Zahrada Runsport team, který získával Orlice Cup v předchozích letech a v roce 2017 skončil celkově druhý.

Czech Outdoor eXtréme zústal ve stejném složení jako v roce 2017, tým Jídelna Zahrada měl nového běžce, Davida Nováka. Ten však zaostal za Vladimírem Srbem o 2 minuty a 35 sekund. Toto manko sjel v druhé disciplíně Petr Pospíšil, který najel na Milana záleského téměř stejný čas a předávka vodákům tak probíhala současně a bylo jasné, že voda rozhodne. Na té ukázal Šimon Babíček z Czech Outdoor eXtréme o 2 minuty lepší čas než David Richter z Jídelna Zahrada a bylo rozhodnuto, že Orlice Cup zústane v rukou Czech Outdoor eXtréme týmu s časem 2:59:36 a Jídelna Zahrada bude druhý v čase 3:01:39. Pro zajímavost – nejlepší čas na vodě věak zajel Jiří Žák z týmu Hlemýždi 2018, který byl ještě o 30 sekund rychlejší než Šimon Babíček. Krásný výkon!

Dva tradičně soupeřící týmu doplnil na pomyslném celkovém podiu tým inBalance ve složení Vlastimil Lysák, Jiří Šuta a Martin Saitl (celkový čas 3:09:45).

Kategorie Orlice Cup Ženy byla podruhé ovládnuta týmem Czech Outdoor eXtréme XX ve složení Olga Krčálová, Anna kolářová a Ludmila Šídlová. Nejrychlejší ženský čas byl 3:38:01. Druhým dívčím týmem se stala Východočeská znouzectnost (Zuzana Němečková, Tereza Šedová, Jitka Jasanská) v čase 3:39:25 (tedy velmi těsně) a třetí skončily děvčata týmu Hlavně si to užít!!!(Jaroslava Hurychová, Jana Kopecká, Kristýna Hašková) s časem 3:41:30 – tedy jen chviličku po předchozích týmech. Na zápletku do dalšího ročníku je zaděláno!

Pěkné ceny, které věnovaly obchody a společnosti eleven, Skimen2, Sponser, Bernard a další.

Další ročník proběhne nejspíše 13. 4. 2019 může být výzvou i pro vás. Bude znovu pokořena hranice tří hodin celkového času? Přijeďte a zjistíte to!

 

Výsledky ročníku 2018 jsou zde!

Fotogalerie 2018:

Fotky od Yrik Clun – část 1 jsou zde.

Fotky od Yrik Clun – část 2 jsou zde.

Fotky od dany569 od „kamenů“ jsou zde.

 

Partneři ročníku 2018:

Generální partner

PM Consulting

Partneři

BartVisions

Lesy ČR

Pardubický kraj

Sponser

Bernard

 

Partneři cen pro vítěze:

Zdraví ve mlýně

Skimen2 sport

Eleven

 

Podpořili

Závod probíhal za laskavého svolení Lesů ČR a Správy městských lesů Choceň.

Akce proběhla s podporou Města Choceň a Pardubického kraje. Děkujeme!

Prostor startu a cíle, stejně jako zázemí byl opět v areálu sofbalového a basebalového klubu Orlice Choceň.

UA-54895774-1